WinMerge - en to cs translation catalogue (887 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
cs: LANG_CZECH, SUBLANG_DEFAULT

note: Codepage
en: 1252
cs: 1250

en: C&opy to Right
cs: Kopírovat dop&rava

en: Cop&y to Left
cs: Kopírovat do&leva

en: &Select Line Difference
cs: Vybrat roz&díl v řádku

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Redo
cs: Znov&u

en: Cu&t
cs: Vyj&mout

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Paste
cs: &Vložit

en: &Goto...
cs: Př&ejít na...

en: Op&en
cs: &Otevřít

en: with &Registered Application
cs: přidruženou &aplikací

en: with &External Editor
cs: externím &editorem

en: &with...
cs: &zvolit...

en: &File
cs: &Soubor

en: &New	Ctrl+N
cs: &Nové	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
cs: &Otevřít...	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
cs: Otevřít pro&jekt...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
cs: Uložit &projekt...

en: Recent Projects
cs: Naposledy použité

en: E&xit
cs: &Konec

en: &Edit
cs: Úpr&avy

en: &Options...
cs: Možnost&i...

en: &View
cs: &Zobrazit

en: Select &Font...
cs: Vybrat písmo...

en: Use Default F&ont
cs: Použít výchozí písmo

en: &Toolbar
cs: Panel &nástrojů

en: &None
cs: &Skrýt

en: &Small
cs: &Malý

en: &Big
cs: &Velký

en: &Status Bar
cs: &Stavový řádek

en: Ta&b Bar
cs: Panel &záložek

en: &Language...
cs: &Jazyk...

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: &Filters...
cs: &Filtry...

en: &Generate Patch...
cs: &Opravný soubor...

en: &Plugins
cs: &Pluginy

en: &List...
cs: &Seznam...

en: &Manual Unpacking
cs: Převádět &ručně

en: &Automatic Unpacking
cs: Převádět &automaticky

en: &Edit with Unpacker
cs: &Upravit pomocí převaděče

en: &Reload plugins
cs: Znovu &načíst

en: &Window
cs: &Okno

en: Cl&ose
cs: &Zavřít

en: Clo&se All
cs: Z&avřít vše

en: Change &Pane	F6
cs: Z&měnit panel	F6

en: Tile &Horizontally
cs: Vedle sebe &vodorovně

en: Tile &Vertically
cs: Vedle sebe &svisle

en: &Cascade
cs: &Na sebe

en: &Help
cs: Nápo&věda

en: &WinMerge Help	F1
cs: &Obsah a rejstřík	F1

en: R&elease Notes
cs: Poznámky k &vydání

en: &Translations
cs: &Překlady

en: C&onfiguration
cs: &Nastavení

en: A&rchive Support disabled...
cs: &Podpora archivace vypnuta...

en: &GNU General Public License
cs: Obecná veřejná licence &GNU

en: &About WinMerge...
cs: O &aplikaci WinMerge...

en: L&eft Read-only
cs: L&evý pouze pro čtení

en: Ri&ght Read-only
cs: Pr&avý pouze pro čtení

en: File En&coding
cs: Kó&dování souborů

en: Select &All	Ctrl+A
cs: Vybr&at vše	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
cs: Ukázat s&hodné položky

en: Show &Different Items
cs: Ukázat roz&dílné položky

en: Show L&eft Unique Items
cs: Ukázat &levé jedinečné položky

en: Show Ri&ght Unique Items
cs: Ukázat p&ravé jedinečné položky

en: Show S&kipped Items
cs: Ukázat př&eskočené položky

en: S&how Binary Files
cs: Ukázat &binární soubory

en: Show Hidd&en Items
cs: Ukázat s&kryté položky

en: Compa&re Statistics
cs: St&atistika porovnání

en: Refre&sh	F5
cs: &Obnovit	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
cs: Obnovit &vybrané	Ctrl+F5

en: &Merge
cs: Slo&učit

en: Co&mpare	Enter
cs: Porov&nat	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
cs: &Další rozdíl	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
cs: &Předchozí rozdíl	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
cs: Pr&vní rozdíl	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
cs: Ak&tuální rozdíl	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
cs: Po&slední rozdíl	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
cs: Kopírovat dop&rava	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
cs: Kopírovat do&leva	Alt+Left

en: &Delete	Del
cs: Odstran&it	Del

en: &Customize Columns...
cs: Vlastní &sloupce...

en: Generate &Report...
cs: &Protokol porovnání...

en: &Save	Ctrl+S
cs: &Uložit	Ctrl+S

en: Save &Left
cs: Uložit &levý

en: &Save
cs: &Uložit

en: Save &As...
cs: Uložit j&ako...

en: Save &Right
cs: Uložit p&ravý

en: &Print...
cs: &Tisk...

en: Page Se&tup
cs: V&zhled stránky

en: Print Previe&w
cs: Ná&hled...

en: &Convert Line Endings to
cs: Převést konce řá&dků

en: &Merge Mode	F9
cs: Režim sl&učování	F9

en: &File Encoding...
cs: Kódo&vání souborů

en: &Undo	Ctrl+Z
cs: &Zpět	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
cs: Znov&u	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
cs: Vyj&mout	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
cs: &Kopírovat	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
cs: &Vložit	Ctrl+V

en: Select Line &Difference	F4
cs: Vybrat roz&díl v řádku	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
cs: &Najít...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
cs: Na&hradit...	Ctrl+H

en: &Scripts
cs: Skrip&ty

en: < Empty >
cs: < žádné >

en: Advanced
cs: &Rozšířené

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
cs: &Kopírovat s čísly řádků	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
cs: Zá&ložky

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
cs: Přepnout &záložku	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
cs: &Další záložka	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
cs: &Předchozí záložka	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
cs: Zrušit &všechny záložky

en: &Go To...	Ctrl+G
cs: Př&ejít na...	Ctrl+G

en: &Zoom
cs: &Velikost písma

en: Zoom &In	Ctrl++
cs: Z&většit	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
cs: Z&menšit	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
cs: &Normální	Ctrl+*

en: Syntax Highlight
cs: Zvýraznění syntaxe

en: &Lock Panes
cs: &Uzamknout panely

en: &View Whitespace
cs: Zobrazit ne&tisknutelné znaky

en: Vie&w Line Differences
cs: Zobrazit rozdíly v řá&dcích

en: View Line &Numbers
cs: Zobrazit čísla řád&ků

en: View &Margins
cs: Zobrazit &levé okraje

en: W&rap Lines
cs: Zala&movat řádky

en: Sw&ap Panes
cs: Z&aměnit panely

en: Diff &Pane
cs: &Rozdílový panel

en: Lo&cation Pane
cs: &Polohový panel

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
cs: Kopírovat dopr&ava a na další	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
cs: Kopírovat dol&eva a na další	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
cs: &Kopírovat vše doprava

en: Cop&y All to Left
cs: K&opírovat vše doleva

en: Comp&are
cs: &Porovnat

en: &Left to Right
cs: &Levé doprava

en: L&eft to...
cs: L&evé do...

en: &Right to Left
cs: P&ravé doleva

en: R&ight to...
cs: Pr&avé do...

en: &Move
cs: Př&esunout

en: &Left to...
cs: &Levé do...

en: &Right to...
cs: P&ravé do...

en: &Delete
cs: Odstran&it

en: &Left
cs: &Levé

en: &Right
cs: P&ravé

en: &Both
cs: O&boje

en: Re&name
cs: Přej&menovat

en: &Hide Items
cs: &Skrýt položky

en: &Open Left
cs: Otevřít &levé

en: O&pen Right
cs: Otevřít p&ravé

en: Cop&y Pathnames
cs: Kopírovat &umístění souborů

en: &Left (%1 of %2)
cs: &Levé (%1 z %2)

en: &Right (%1 of %2)
cs: P&ravé (%1 z %2)

en: &Both (%1 of %2)
cs: O&boje (%1 z %2)

en: Copy &Filenames
cs: Kopírovat &název souboru

en: &Zip
cs: &Archivovat

en: &Left... (%1 of %2)
cs: &Levé... (%1 z %2)

en: &Right... (%1 of %2)
cs: P&ravé... (%1 z %2)

en: &Both... (%1 of %2)
cs: O&boje... (%1 z %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
cs: Ro&zdíly... (%1 z %2)

en: &Refresh
cs: &Obnovit

en: &Copy Full Path
cs: Kopírovat celé &umístění

en: Copy &Filename
cs: Kopírovat &název souboru

en: G&oto Diff
cs: &Přejít na řádek

en: &No Moved Blocks
cs: &Nezobrazovat přesunuté bloky

en: &All Moved Blocks
cs: &Všechny přesunuté bloky

en: Moved Block for &Current Diff
cs: Přesunutý blok pro ak&tuální rozdíl

en: About WinMerge
cs: O aplikaci WinMerge

en: All rights reserved.
cs: Všechna práva vyhrazena.

en: Visit the WinMerge HomePage!
cs: Navštivte domovskou stránku WinMerge!

en: Contributors
cs: Přispěvatelé

en: Select Files or Folders
cs: Vybrat soubory nebo složky...

en: &Left:
cs: V&levo:

en: &Browse...
cs: &Procházet...

en: &Right:
cs: Vp&ravo:

en: Bro&wse...
cs: Pr&ocházet...

en: &Filter:
cs: &Filtr:

en: Select...
cs: &Vybrat...

en: &Unpacker:
cs: Př&evaděč:

en: &Select...
cs: Vy&brat...

en: &Include Subfolders
cs: Včetně pod&složek

en: Cancel
cs: Storno

en: Help
cs: Nápověda

en: Files or Folders to Compare
cs: Soubory nebo složky k porovnání

en: Versioning System
cs: Systém sledování verzí

en: &Versioning System:
cs: &Systém sledování verzí:

en: &Path to cleartool.exe:
cs: &Cesta k programu cleartool.exe:

en: General
cs: Obecné

en: Automatically &scroll to first difference
cs: Automaticky posunout na pr&vní rozdíl

en: &Disable Splash Screen
cs: Nezobrazovat úvodní o&brazovku

en: Cl&ose windows with ESC
cs: Zavírat okna klávesou &Esc

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
cs: Automaticky &ověřovat cesty v dialogu Otevřít

en: All&ow only one instance to run
cs: Povolit pouze jedno &hlavní okno aplikace

en: As&k when closing multiple windows
cs: Dotázat se na &zavření více oken

en: &Preserve file time in file compare
cs: Z&achovávat původní čas souboru

en: O&pen-dialog Auto-Completion:
cs: Automatické &dokončování:

en: Enable multiple compare windows for
cs: Povolit více oken pro porovnání

en: &Folder compare
cs: s&ložek

en: Fil&e compare
cs: &souborů

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
cs: Některá obecná okna se zprávami je možno skrýt.
    Po stisknutí tlačítka Vrátit se všechna tato okna opět budou objevovat.

en: Reset
cs: V&rátit

en: Language
cs: Jazyk

en: Available languages:
cs: Dostupné jazyky:

en: Find
cs: Najít

en: Fi&nd what:
cs: C&o hledat:

en: Match &whole word only
cs: Pouze &celá slova

en: Match &case
cs: &Rozlišovat malá a velká písmena

en: Regular &expression
cs: R&egulérní výraz

en: D&on't wrap end of file
cs: Zastavit na &konci souboru

en: Direction
cs: Směr

en: &Up
cs: Nahor&u

en: &Down
cs: &Dolů

en: &Find Next
cs: &Najít další

en: Replace
cs: Nahradit

en: Re&place with:
cs: Čí&m nahradit:

en: &Don't wrap end of file
cs: Zastavit na &konci souboru

en: Replace in
cs: Nahrazovat

en: &Selection
cs: ve vý&běru

en: Wh&ole file
cs: v ce&lém souboru

en: &Replace
cs: Na&hradit

en: Replace &All
cs: Nahradit &vše

en: Comments
cs: Komentáře

en: Linefilters
cs: Filtrování řádků

en: Enable Line Filters
cs: Povolit filtrování řádků

en: Regular Expressions (one per line):
cs: Regulérní výrazy (jeden na řádek):

en: Save
cs: &Uložit

en: New
cs: &Nový

en: Edit
cs: Upr&avit

en: Remove
cs: O&dstranit

en: Colors
cs: Barvy

en: Difference:
cs: Rozdíl:

en: Selected Difference:
cs: Vybraný rozdíl:

en: Background
cs: Pozadí

en: Deleted
cs: Chybějící

en: Ignored Difference:
cs: Ignorovaný rozdíl:

en: Moved:
cs: Přesunutý blok:

en: Selected Moved:
cs: Vybraný přesunutý blok:

en: Word Difference:
cs: Rozdílné slovo:

en: Selected Word Diff:
cs: Vybrané rozdílné slovo:

en: Defaults
cs: &Původní

en: Dialog
cs: Syntaxe

en: System
cs: Systém

en: &Send deleted files to Recycle Bin
cs: Odeslat odstraněné soubory do &koše

en: Integration
cs: Integrace

en: &Add to explorer context menu
cs: Přidat do &místní nabídky v průzkumníku

en: E&nable advanced menu
cs: Povolit &rozšířenou nabídku

en: In&clude subfolders by default
cs: Výchozí porovnání včetně pod&složek

en: &External editor:
cs: &Externí editor:

en: &Filter folder:
cs: Složka vlastních &filtrů:

en: B&rowse...
cs: Pr&ocházet...

en: Temporary files folder
cs: Složka &dočasných souborů

en: S&ystem's temp folder
cs: Sys&témová složka dočasných souborů

en: C&ustom folder:
cs: &Vlastní složka:

en: Br&owse...
cs: Procházet...

en: Patch Generator
cs: Vytvoření opravného souboru

en: File&1:
cs: Soubor &1:

en: File&2:
cs: Soubor &2:

en: &Swap
cs: Z&aměnit

en: &Append to existing file
cs: Př&ipojit ke stávajícímu souboru

en: &Result:
cs: Vý&sledek:

en: &Format
cs: Formát

en: St&yle:
cs: Me&toda:

en: &Context:
cs: O&bsah:

en: W&hitespaces
cs: Prázdná místa

en: Com&pare
cs: P&orovnávat

en: I&gnore changes
cs: Ignorovat &změny

en: Ig&nore all
cs: Ignorovat &všechny

en: Ignor&e blank lines
cs: Ignorovat prázdné řá&dky

en: Case sensi&tive
cs: Rozlišovat &malá a velká písmena

en: Inclu&de command line
cs: Vložit pří&kazový řádek

en: Open to e&xternal editor
cs: Otevřít v &externím editoru

en: Display Columns
cs: Zobrazit sloupce

en: Move &Up
cs: &Nahoru

en: Move &Down
cs: &Dolů

en: Select Unpacker
cs: Zvolit převaděč

en: File unpacker:
cs: &Převaděč souborů:

en: Display all unpackers, don't check the extension
cs: &Zobrazit všechny převaděče (nekontrolovat podle přípony)

en: Extensions list:
cs: Seznam přípon:

en: Description:
cs: Popis:

en:  Folder Compare Progress
cs:  Průběh porovnání složek

en: Stop
cs: Zastavit

en: Comparing items...
cs: Porovnávají se položky...

en: Items compared:
cs: Porovnáno:

en: Items total:
cs: Celkem:

en: Go To
cs: Přejít

en: G&oto:
cs: Přejít &na:

en: File
cs: Soubor

en: Goto what
cs: Přejít na co

en: Li&ne
cs: Řá&dek

en: &Difference
cs: Ro&zdíl

en: &Go To
cs: &Přejít

en: Compare
cs: Porovnávání

en: Whitespace
cs: Prázdná místa

en: &Compare
cs: P&orovnávat

en: &Ignore change
cs: Ignorovat &změny

en: I&gnore all
cs: Ignorovat &všechny

en: Ignore blan&k lines
cs: Ignorovat prázdné řá&dky

en: Ignore &case
cs: Ignorovat &malá a velká písmena

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
cs: Ignorovat rozdíly v &koncích řádků (Windows/Unix/Mac)

en: E&nable moved block detection
cs: Povolit zjišťování přesunutých &bloků

en: &Match similar lines
cs: Za&rovnat podobné řádky

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
cs: &Ignorovat časové rozdíly menší než 3 sekundy

en: &File Compare method:
cs: Způsob porovnání &souborů:

en: S&top after first difference
cs: Zastavit po prvním &rozdílu

en: Filter Comments
cs: Filtrovat kom&entáře

en: &Highlight syntax
cs: Zvýraznit sy&ntaxi

en: &Automatic rescan
cs: Automaticky &opětovně porovnávat

en: &Preserve original EOL chars
cs: Zachovat původní znaky na &koncích řádků

en: Tabs
cs: Tabelátory

en: &Tab size:
cs: &Velikost:

en: &Insert Tabs
cs: Vkládat &tabelátory

en: Insert &Spaces
cs: Vkládat &mezery

en: Line Difference Coloring
cs: Obarvit rozdíly v řádku

en: View line differences
cs: Zobrazit rozdíly v řá&dku

en: &Character level
cs: Na úrovni &znaků

en: &Word-level:
cs: Na úrovni &slov:

en: Filefilters
cs: Filtrování souborů

en: Test
cs: Z&kouška

en: Install...
cs: &Instalovat...

en: New...
cs: &Nový...

en: Edit...
cs: &Upravit...

en: Delete...
cs: O&dstranit...

en: Save modified files?
cs: Uložit změněné soubory?

en: Left side file
cs: Soubor na levé straně

en: &Save changes
cs: Ulož&it změny

en: &Discard changes
cs: &Zrušit změny

en: Right side file
cs: Soubor na pravé straně

en: S&ave changes
cs: Ul&ožit změny

en: Dis&card changes
cs: Zr&ušit změny

en: Discard All
cs: Zrušit &vše

en: Codepage
cs: Kódování

en: Default Codepage
cs: Výchozí kódování

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
cs: Zvolte výchozí znakovou stránku, která se použije v případě načtení souborů, které nejsou v kódování Unicode:

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
cs: &Zjistit informaci o kódování u těchto souborů: .html, .rc, .xml 
    (vyžaduje opětovné spuštění programu)

en: System codepage
cs: &Systémové kódování

en: According to WinMerge User Interface
cs: &Podle uživatelského prostředí WinMerge

en: Custom codepage :
cs: &Vlastní znaková stránka:

en: WinMerge - Archive support disabled
cs: WinMerge - podpora archivace vypnuta

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
cs: Nelze zjistit verzi programu 7-Zip (není nainstalován?)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
cs: Podpora archivace vyžaduje, aby byl ve vašem počítači nainstalován program 7-Zip verze 3.11 nebo novější, anebo aby jeho základní součásti pro samostatné operace byly zkopírovány do adresáře programu WinMerge.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
cs: V tomto adresáři také musí být příslušné pluginy rozhraní (Merge7z*.dll).

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
cs: Používejte prosím verze programu 7-Zip doporučené níže, dokud nebudou dostupné pluginy rozhraní pro pozdější verze.

en: Version
cs: Verze

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
cs: Vyžadovaný plugin
    (knihovna %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
cs: Doporučená verze programu 7-Zip:

en: present
cs: přítomná

en: 7-Zip software installed on your computer:
cs: Program 7-Zip instalovaný ve vašem počítači:

en: none
cs: není

en: missing
cs: chybí

en: 7-Zip components for standalone operation:
cs: Součásti 7-Zip pro samostatné operace:

en: outdated
cs: zastaralá

en: Plugins on path:
cs: Cesty pluginů:

en: Don't display this &message again.
    (You can always recall this message from the Help menu.)
cs: T&uto zprávu již příště nezobrazovat.
    (Tuto zprávu můžete vždy znovu vyvolat z nabídky Nápověda.)

en: Plugin Download
cs: Stáhnout pluginy

en: Options
cs: Možnosti

en:  Categories
cs:  Kategorie

en: Import...
cs: &Načíst...

en: Export...
cs: &Uložit...

en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

en: Function names:
cs: Názvy funkcí:

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Numbers:
cs: Čísla:

en: Operators:
cs: Operátory:

en: Strings:
cs: Řetězce:

en: Preprocessor:
cs: Preprocesor:

en: User 1:
cs: Uživatelská 1:

en: User 2:
cs: Uživatelská 2:

en: Bold
cs: Tučné

en: Folder Compare Report
cs: Protokol o porovnání složek

en: Report &File:
cs: &Soubor protokolu:

en: Browse...
cs: Pr&ocházet...

en: &Style:
cs: Uložit jako &typ:

en: &Copy to Clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: Shared or Private Filter
cs: Typ filtru

en: Which type of filter do you want to create?
cs: Jaký typ filtru chcete vytvořit?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
cs: Společný filtr (pro všechny uživatele tohoto počítače)

en: Private Filter (only for current user)
cs: Vlastní filtr (pouze pro současného uživatele)

en: Archive Support
cs: Podpora archivace

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
cs: Podpora archivace vyžaduje nainstalované pluginy 7-Zip:

en: Download 7-zip Plugin
cs: Stáhnout pluginy 7-Zip

en: &Enable archive file support
cs: &Zapnout podporu archivních souborů

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
cs: Použít &samostatný program 7-Zip, pokud je dostupný

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
cs: Použít &místní program 7-Zip z adresáře WinMerge

en: &Detect archive type from file signature
cs: Zjistit &automaticky typ archivu

en: Compare Statistics
cs: Statistika porovnání

en: Folders:
cs: Složky:

en: Files:
cs: Soubory:

en: Different
cs: Rozdílné

en: Text:
cs: Textové:

en: Binary:
cs: Binární:

en: Unique
cs: Jedinečné

en: Left:
cs: Vlevo:

en: Right:
cs: Vpravo:

en: Identical
cs: Shodné

en: Total:
cs: Celkem:

en: Close
cs: Zavřít

en: Affects
cs: Vliv

en: (Affects)
cs: (ovlivněno)

en: Select Codepage for
cs: Zvolte kódování pro

en: &File Loading:
cs: &Načtení souboru:

en: File &Saving:
cs: &Uložení souboru:

en: &Use same codepage for both
cs: Použít &stejnou znakovou stránku pro oba

en: &Apply
cs: P&oužít

en: &Cancel
cs: Storno

en: Test Filter
cs: Zkouška filtru

en: Testing filter ...
cs: Zkouška filtru ...

en: &Enter text to test:
cs: &Vložte text ke zkoušce:

en: &Folder Name
cs: &Název složky

en: Result:
cs: Výsledek:

en: &Test
cs: Z&kusit

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Use customized text colors
cs: Po&užít vlastní barvy textu

en: Custom text colors
cs: Vlastní barvy textu

en: Whitespace:
cs: Okolí textu:

en: Regular text:
cs: Řádný text:

en: Selection:
cs: Výběr:

en: Paths
cs: Cesty

en: R&ead-only
cs: Pouze pro č&tení

en: Re&ad-only
cs: Pouze pro čt&ení

en: Open...
cs: &Načíst...

en: Save...
cs: &Uložit...

en: Backup Files
cs: Zálohování souborů

en: Create backup files in:
cs: Vytvářet záložní soubory pro:

en: Create backup files into:
cs: Umístění záložních souborů:

en: &Original file's folder
cs: &Původní složka souborů

en: &Global backup folder:
cs: &Jednotná záložní složka:

en: Backup filename:
cs: Název záložního souboru:

en: &Append .bak -extension
cs: Připojit příponu .&bak

en: A&ppend timestamp
cs: Připojit č&asové razítko

en: Confirm Copy
cs: Potvrdit kopírování

en: Are you sure you want to copy XXX items?
cs: Opravdu chcete zkopírovat XXX položek?

en: From left
cs: Zleva

en: To right
cs: Doprava

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Plugins
cs: Pluginy

en: &Enable plugins
cs: &Povolit pluginy

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
cs: 040504e2

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
cs: 0x405, 1250

en: Ready
cs: Připraven

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
cs: Vytvoří nové dokumenty
    Nové dokumenty (Ctrl+N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
cs: Otevře existující dokument
    Otevřít (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
cs: Zavře aktivní dokument
    Zavřít

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
cs: Uloží aktivní dokument
    Uložit (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
cs: Uloží aktivní dokument pod novým názvem
    Uložit jako

en: Change the printing options
    Page Setup
cs: Změní možnosti tisku
    Vzhled stránky

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
cs: Změní možnosti tiskárny
    Nastavení tisku

en: Print the active document
    Print
cs: Vytiskne aktivní dokument
    Tisk

en: Display full pages
    Print Preview
cs: Zobrazí celé stránky
    Náhled tisku

en: Make all hidden items visible again
cs: Znovu zviditelní všechny skryté položky

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
cs: Otevře projekt ze souboru
    Otevřít projekt (Ctrl+J)

en: Unknown error attempting to open project file
cs: Neznámá chyba při pokusu o otevření souboru projektu

en: Unknown error attempting to save project file
cs: Neznámá chyba při pokusu o uložení souboru projektu

en: Project File
cs: Projekt

en: Project file successfully loaded.
cs: Soubor s projektem byl úspěšně načten.

en: Project file successfully saved.
cs: Soubor s projektem byl úspěšně uložen.

en: Save current paths and options to project file
    Save Project File
cs: Uloží aktuální cesty a volby do souboru projektu
    Uložit projekt

en: Display program information, version number and copyright
    About
cs: Zobrazí informace o programu, číslo verze a copyright
    O aplikaci

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
cs: Ukončí aplikaci; dotáže se na uložení dokumentů
    Konec

en: Open this document
cs: Otevře tento dokument

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
cs: Přepne do dalšího panelu v okně
    Další panel

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
cs: Přepne do předchozího panelu v okně
    Předchozí panel

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
cs: Uspořádá okna tak, aby se překrývala
    Na sebe

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
cs: Zkopíruje výběr a umístí jej do schránky
    Kopírovat

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
cs: Vyjme výběr a umístí jej do schránky
    Vyjmout

en: Find the specified text
    Find
cs: Najde zadaný text
    Najít

en: Insert Clipboard contents
    Paste
cs: Vloží obsah schránky
    Vložit

en: Repeat the last action
    Repeat
cs: Opakuje poslední akci
    Opakovat

en: Replace specific text with different text
    Replace
cs: Nahradí zadaný text jiným textem
    Nahradit

en: Select the entire document
    Select All
cs: Vybere celý dokument
    Vybrat vše

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
cs: Vrátí zpět poslední akci
    Zpět (Ctrl+Z)

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
cs: Znovu provede předtím vrácenou akci
    Znovu (Ctrl+Y)

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
cs: Zobrazí nebo skryje panel nástrojů
    Panel nástrojů

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
cs: Zobrazí nebo skryje stavový řádek
    Stavový řádek

en: Show or hide the tab bar
    Toggle TabBar
cs: Zobrazí nebo skryje panel záložek
    Panel záložek

en: Automatically resize panes
    Lock Panes
cs: Automaticky změní velikost panelů

en: Change the window size
cs: Mění velikost okna

en: Change the window position
cs: Mění umístění okna

en: Reduce the window to an icon
cs: Zmenší okno do ikony

en: Enlarge the window to full size
cs: Zvětší okno na maximální velikost

en: Switch to the next document window
cs: Přepne do dalšího okna

en: Switch to the previous document window
cs: Přepne do předchozího okna

en: Close the active window and prompts to save the documents
cs: Zavře aktivní okno a dotáže se na uložení změn

en: Restore the window to normal size
cs: Obnoví normální velikost okna

en: Activate Task List
cs: Vyvolat seznam úloh

en: Activate this window
cs: Aktivovat toto okno

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
cs: Ukončí režim náhledu tisku
    Zrušit náhled

en: Preserve original EOL chars
cs: Zachovat původní znaky na koncích řádků

en: Press any key
cs: Stiskněte klávesu

en: Right click on the path to copy
cs: Stiskněte pravé tlačítko myši k možnostem zkopírování cesty nebo názvu souboru

en: &Ok
cs: &OK

en: &Abort
cs: &Přerušit

en: &Retry
cs: &Zkusit znovu

en: &Ignore
cs: &Ignorovat

en: Ignore &all
cs: I&gnorovat vše

en: &Yes
cs: &Ano

en: Yes to &all
cs: Ano &všem

en: &No
cs: &Ne

en: No to a&ll
cs: Ne vš&em

en: &Continue
cs: Pok&račovat

en: &Skip
cs: Pře&skočit

en: Skip &all
cs: Přes&kočit vše

en: Don't display this &message again.
cs: T&uto zprávu již příště nezobrazovat.

en: Don't ask this &question again.
cs: Na t&uto otázku se již příště nedotazovat.

en: Syntax colors
cs: Zvýraznění syntaxe

en: Text Colors
cs: Barvy textu

en: Version Control
cs: Kontrola verzí

en: To:
cs: Do:

en: From left:
cs: Zleva:

en: To left:
cs: Doleva:

en: From right:
cs: Zprava:

en: To right:
cs: Doprava:

en: Version %1
cs: Verze %1 - Česky

en: Options (%1)
cs: Možnosti (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
cs: Všechna okna se zprávami budou nyní opět zobrazována.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
cs: Úpravy pro aktuální porovnání souborů byly provedeny. K některým nastavením nemusí dojít, dokud nebude současné porovnání souborů znovu provedeno.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
cs: Změna zvoleného písma nebude použita v žádném aktuálně viditelném okně porovnání.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
cs: Hodnota v poli Tabelátor je mimo povolený rozsah.
    
    Použijte prosím hodnoty mezi 1 - %1.

en: Are you sure you want to reset all WinMerge options to default values?
    
    Please re-start WinMerge after the reset.
cs: Opravdu chcete vrátit všechna nastavení WinMerge na výchozí hodnoty?
    
    Po změně nastavení prosím znovu spusťte aplikaci WinMerge.

en: Open
cs: Otevřít

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
cs: Programy|*.exe;*.bat;*.cmd|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
cs: Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
cs: Projekty WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
cs: Soubory nastavení (*.ini)|*.ini|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
cs: Textové soubory (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
cs: Soubory HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
cs: Soubory XML (*.xml)|*.xml|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: Full Contents
cs: Plný obsah

en: Quick Contents
cs: Rychlý obsah

en: Modified Date
cs: Datum změny

en: Modified Date and Size
cs: Datum změny a velikost

en: Size
cs: Velikost

en: Name
cs: Název

en: Location
cs: Umístění

en: Filters
cs: Filtry

en: Description
cs: Popis

en: Select filename for new filter
cs: Zvolte název souboru pro nový filtr

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
cs: Filtry (*.flt)|*.flt|Všechny soubory (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters -folder:
    %2.
cs: Nelze nalézt soubor s filtrem!
    
    Zkopírujte prosím soubor %1 do složky s filtry pro aplikaci WinMerge:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
cs: Nelze zkopírovat soubor s filtrem do složky filtrů:
    %1
    
    Ujistěte se prosím, že složka existuje a je možné do ní zapisovat.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
cs: Vlastní složka filtrů nebyla zadána!
    
    Zvolte prosím složku v dialogovém okně Možnosti, v kategorii Systém.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
cs: Chyba při odstranění souboru s filtrem:
    %1
    
    Možná je soubor označen pouze pro čtení?

en: Locate filter file to install
cs: Vyhledat soubor s filtrem k instalaci

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
cs: Chyba při instalaci souboru s filtrem.
    
    Nový soubor nelze zkopírovat do složky filtrů.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
cs: Soubor s filtrem již existuje. Chcete nahradit stávající filtr?

en: Regular expression
cs: Regulérní výraz

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select No and refresh compares later.
cs: Filtry byly aktualizovány. Chcete obnovit všechna porovnání složek?
    
    Pokud nechcete obnovit všechna porovnání teď, zvolte Ne a obnovte porovnání později.

en: &Path to cleartool.exe :
cs: &Cesta k programu cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
cs: &Cesta k programu SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
cs: Výsledky porovnání složek

en: File Comparison
cs: Porovnání souborů

en: Untitled left
cs: Bez názvu vlevo

en: Untitled right
cs: Bez názvu vpravo

en: Scanning files...
cs: Prohledávaní souborů...

en: Opening selection
cs: Otevírání výběru

en: Copying Left to Right
cs: Kopírování zleva doprava

en: Copying Right to Left
cs: Kopírování zprava doleva

en: Copying All to Left
cs: Kopírování všech doleva

en: Copying All to Right
cs: Kopírování všech doprava

en: Copying files...
cs: Kopírování souborů...

en: Deleting files...
cs: Odstranění souborů...

en: Moving files...
cs: Přesouvání souborů...

en: Creating the report...
cs: Vytváření protokolu...

en: Undoing the last operation...
cs: Vracení poslední operace...

en: Redoing the previous operation...
cs: Opakování předchozí operace...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
cs: Řádek: %s  Sloupec: %d/%d  Znak: %d/%d  Konec řádku: %s

en: Line: %s
cs: Řádek: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
cs: Řádek: %s  Sloupec: %d/%d  Znak: %d/%d

en: Merge
cs: Sloučit

en: Difference %1 of %2
cs: Rozdíl %1 z %2

en: %1 Differences Found
cs: Nalezeno %1 rozdílů

en: 1 Difference Found
cs: Nalezen 1 rozdíl

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
cs: Pro čtení

en: Item %1 of %2
cs: Položka %1 z %2

en: Items: %1
cs: Položek: %1

en: Select two existing folders or files to compare
cs: Vyberte dvě existující složky nebo soubory k porovnání

en: Folder Selection
cs: Vybrat složku

en: Select two folders or two files to compare.
cs: Vyberte dvě složky nebo dva soubory k porovnání

en: Left path is invalid!
cs: Levá cesta je chybná!

en: Right path is invalid!
cs: Pravá cesta je chybná!

en: Both paths are invalid!
cs: Obě cesty jsou chybné!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
cs: Vyberte dva soubory k zpřístupnění volby převaděče

en: Cannot compare file and folder!
cs: Nelze porovnat soubor a složku!

en: File not found: %1
cs: Soubor nebyl nalezen: %1

en: File not unpacked: %1
cs: Soubor nebyl převeden: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
cs: Nelze otevřít soubor
    %1
    
    %2

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save changes to %1?
cs: Uložit změny do %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
cs: %1 je označen pouze pro čtení. Chcete nahradit tento soubor? (Neukládat pod novým názvem.)

en: Error checking destination writeability
cs: Chyba při kontrole zapisovatelnosti do cíle

en: Error backing up file
cs: Chyba při zálohování souboru

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
cs: Nelze zálohovat původní soubor:
    %1
    
    Chcete pokračovat?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
cs: Ukládání souboru selhalo.
    %1
    %2
    Co chcete nyní udělat?
    	- použít jiný název souboru (stiskněte OK)
    	- přerušit současnou operaci (stiskněte Storno)

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
cs: Plugin '%2' nemůže převést vaše změny v levém souboru zpět do '%1'.
    
    Původní soubor nebude změněn.
    
    Chcete uložit převedenou verzi do jiného souboru?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
cs: Plugin '%2' nemůže převést vaše změny v pravém souboru zpět do '%1'.
    
    Původní soubor nebude změněn.
    
    Chcete uložit převedenou verzi do jiného souboru?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
cs: Jiná aplikace provedla změny v souboru
    %1
    od jeho posledního načtení aplikací WinMerge.
    
    Přepsat změněný soubor?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
cs: %1
    je označen pouze pro čtení. Chcete nahradit tuto položku?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
cs: Jiná aplikace provedla změny v souboru
    %1
    od jeho posledního prozkoumání aplikací WinMerge.
    
    Pokud chcete soubory obnovit, zavřete aktuální porovnání a načtěte soubory znovu.

en: Save Left File As
cs: Uložit levý soubor jako

en: Save Right File As
cs: Uložit pravý soubor jako

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
cs: Rozdíly nelze sloučit, dokud dokumenty nebudou synchronizovány.
    
    Před dalším pokračováním dokumenty obnovte.

en: None
cs: Žádný

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
cs: Visual SourceSafe (nižší než 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
cs: Visual SourceSafe (5.0 a vyšší)

en: Break at whitespace
cs: Přerušit v mezerách

en: Break at whitespace or punctuation
cs: Přerušit v mezerách nebo v interpunkci

en: Copy selected item to named directory
cs: Zkopíruje vybrané položky do uvedené složky

en: Copy selected item to custom directory
cs: Zkopíruje vybrané položky do vlastní složky

en: Delete selected item on left
cs: Odstraní vybrané položky vlevo

en: Delete selected item on right
cs: Odstraní vybrané položky vpravo

en: Delete selected item(s) on both sides
cs: Odstraní vybrané položky na obou stranách

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
cs: Dočasně skryje vybrané položky

en: Rename selected item on both sides
cs: Přejmenuje vybrané položky na obou stranách

en: Right to Left (%1)
cs: P&ravé doleva (%1)

en: Left to Right (%1)
cs: &Levé doprava (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
cs: P&ravé doleva (%1 z %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
cs: &Levé doprava (%1 z %2)

en: Left to... (%1)
cs: L&evé do... (%1)

en: Right to... (%1)
cs: Pr&avé do... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
cs: L&evé do... (%1 z %2)

en: Right to... (%1 of %2)
cs: Pr&avé do... (%1 z %2)

en: Left (%1)
cs: &Levé (%1)

en: Right (%1)
cs: P&ravé (%1)

en: Both (%1)
cs: O&boje (%1)

en: Left (%1 of %2)
cs: &Levé (%1 z %2)

en: Right (%1 of %2)
cs: P&ravé (%1 z %2)

en: Both (%1 of %2)
cs: O&boje (%1 z %2)

en: Select destination folder
cs: Zvolte cílovou složku

en: Left side - select destination folder:
cs: Zvolte cílovou složku pro položky z levé strany:

en: Right side - select destination folder:
cs: Zvolte cílovou složku pro položky z pravé strany:

en: (%1 Files Affected)
cs: (ovlivněno souborů: %1)

en: (%1 of %2 Files Affected)
cs: (ovlivněno souborů: %1 z %2)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
cs: Opravdu chcete odstranit
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy:
cs: Opravdu chcete zkopírovat:

en: Are you sure you want to copy %d items:
cs: Opravdu chcete zkopírovat %d položek:

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
cs: Operace přerušena!
    
    Obsah složek na disku se změnil, cesta
    %1
    nebyla nalezena.
    
    Obnovte prosím porovnání.

en: Are you sure you want to move:
cs: Opravdu chcete přesunout:

en: Are you sure you want to move %d items:
cs: Opravdu chcete přesunout %d položek:

en: Confirm Move
cs: Potvrdit přesunutí

en: Open left file
cs: Otevře položku vlevo

en: Open the left file to external editor
cs: Otevře soubor vlevo v externím editoru

en: Open left file with ...
cs: Otevře soubor vlevo ve zvolené aplikaci

en: Open right file
cs: Otevře položku vpravo

en: Open the right file to external editor
cs: Otevře soubor vpravo v externím editoru

en: Open right file with...
cs: Otevře soubor vpravo ve zvolené aplikaci

en: Failed to execute external editor: %1
cs: Nelze spustit externí editor: %1

en: Unknown extension on external editor: %1
cs: Neznámé rozšíření externího editoru: %1

en: Copy filenames to clipboard
cs: Zkopíruje názvy položek do schránky

en: Copy left side pathnames to clipboard
cs: Zkopíruje cesty položek vlevo do schránky

en: Copy right side pathnames to clipboard
cs: Zkopíruje cesty položek vpravo do schránky

en: Copy both sides pathnames to clipboard
cs: Zkopíruje cesty položek na obou stranách do schránky

en: Unknown archive format
cs: Neznámý formát archivu

en: Add items from left side to archive
cs: Přidá položky z levé strany do archivu

en: Add items from right side to archive
cs: Přidá položky z pravé strany do archivu

en: Add items from both sides to archive
cs: Přidá položky z obou stran do archivu

en: Add different items to archive (both sides)
cs: Přidá rozdílné položky do archivu (z obou stran)

en: Move selected file on left to custom directory
cs: Přesune vybrané položky z levé strany do vlastní složky

en: Move selected file on right to custom directory
cs: Přesune vybrané položky z pravé strany do vlastní složky

en: Filename
cs: Název souboru

en: Folder
cs: Složka

en: Comparison result
cs: Výsledek porovnání

en: Left Date
cs: Datum vlevo

en: Right Date
cs: Datum vpravo

en: Extension
cs: Přípona

en: Left Size
cs: Velikost vlevo

en: Right Size
cs: Velikost vpravo

en: Right Size (Short)
cs: Velikost vpravo (krátce)

en: Left Size (Short)
cs: Velikost vlevo (krátce)

en: Left Creation Time
cs: Datum vytvoření vlevo

en: Right Creation Time
cs: Datum vytvoření vpravo

en: Newer File
cs: Novější soubor

en: Left File Version
cs: Verze souboru vlevo

en: Right File Version
cs: Verze souboru vpravo

en: Short Result
cs: Stručný výsledek

en: Left Attributes
cs: Atributy vlevo

en: Right Attributes
cs: Atributy vpravo

en: Left EOL
cs: Konce řádků vlevo

en: Right EOL
cs: Konce řádků vpravo

en: Left Encoding
cs: Kódování vlevo

en: Right Encoding
cs: Kódování vpravo

en: Ignored Diff.
cs: Ignor. rozdílů

en: Differences
cs: Rozdílů

en: Binary
cs: Binární

en: Unable to compare files
cs: Soubory nelze porovnat

en: Item aborted
cs: Přerušeno

en: File skipped
cs: Soubor přeskočen

en: Folder skipped
cs: Složka přeskočena

en: Left only: %1
cs: Pouze vlevo: %1

en: Right only: %1
cs: Pouze vpravo: %1

en: Binary files are identical
cs: Binární soubory jsou shodné

en: Binary files are different
cs: Binární soubory jsou rozdílné

en: Files are different
cs: Soubory jsou rozdílné

en: Left Only
cs: Pouze vlevo

en: Right Only
cs: Pouze vpravo

en: Error
cs: Chyba

en: Elapsed time: %ld ms
cs: Uplynulý čas: %ld ms

en: 1 item selected
cs: Vybrána 1 položka

en: %1 items selected
cs: Vybráno %1 položek

en: Filename or folder name.
cs: Název souboru nebo složky

en: Subfolder name when subfolders are included.
cs: Název podsložky, pokud jsou porovnávány i soubory v podsložkách

en: Comparison result, long form.
cs: Výsledek porovnání, dlouhý popis

en: Left side modification date.
cs: Datum změny souboru na levé straně

en: Right side modification date.
cs: Datum změny souboru na pravé straně

en: File's extension.
cs: Přípona souboru

en: Left file size in bytes.
cs: Velikost souboru na levé straně v bytech

en: Right file size in bytes.
cs: Velikost souboru na pravé straně v bytech

en: Left file size abbreviated.
cs: Velikost souboru na levé straně zkráceně

en: Right file size abbreviated.
cs: Velikost souboru na pravé straně zkráceně

en: Left side creation time.
cs: Datum vytvoření souboru na levé straně

en: Right side creation time.
cs: Datum vytvoření souboru na pravé straně

en: Tells which side has newer modification date.
cs: Ukáže, na které straně je novější datum změny

en: Left side file version, only for some filetypes.
cs: Verze souboru na levé straně, pouze pro některé typy souborů

en: Right side file version, only for some filetypes.
cs: Verze souboru na pravé straně, pouze pro některé typy souborů

en: Short comparison result.
cs: Stručný výsledek porovnání

en: Left side attributes.
cs: Atributy souboru na levé straně

en: Right side attributes.
cs: Atributy souboru na pravé straně

en: Left side file EOL type
cs: Typ konce řádků v souboru na levé straně

en: Right side file EOL type
cs: Typ konce řádků v souboru na pravé straně

en: Left side encoding.
cs: Kódování souboru na levé straně

en: Right side encoding.
cs: Kódování souboru na pravé straně

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
cs: Počet ignorovaných rozdílů v souboru. Tyto rozdíly nelze sloučit.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
cs: Počet rozdílů v souboru. Neobsahuje ignorované rozdíly.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
cs: Ukáže hvězdičku (*), pokud je soubor binární

en: Compare %1 with %2
cs: Porovnání %1 s %2

en: Comma-separated list
cs: Seznam oddělený čárkami

en: Tab-separated list
cs: Seznam oddělený tabelátory

en: Simple HTML
cs: Soubor HTML

en: Simple XML
cs: Soubor XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
cs: Soubor protokolu již existuje. Chcete ho přepsat?

en: Error creating the report:
    %1
cs: Chyba při vytváření protokolu:
    %1

en: The report has been created successfully.
cs: Protokol byl úspěšně vytvořen.

en: The same file is opened in both panels.
cs: V obou panelech je otevřen stejný soubor.

en: The selected files are identical.
cs: Vybrané soubory jsou shodné.

en: An error occurred while comparing the files.
cs: Během porovnání souborů se vyskytla chyba.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
cs: Nelze vytvořit dočasné soubory. Zkontrolujte nastavení cesty k dočasným souborům.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
cs: Tyto soubory používají rozdílné typy konců řádků.
    
    Chcete v tomto porovnání sjednotit všechny konce řádků?
    
    Poznámka: Pokud chcete vždy sjednocovat konce řádků, nastavte možnost 'Ignorovat rozdíly v koncích řádků' v nastavení Porovnávání v Možnostech dostupných z nabídky Úpravy.

en: The EOL are of different types (Windows/Unix/Mac) in the file '%1'.
     With the current options, they will be unified to the main type.
     Do you want to change the options and preserve the different EOL ?
cs: Konce řádků v souboru '%1' jsou rozdílných typů (Windows/Unix/Mac).
    Podle aktuálních možností budou sjednoceny do hlavního typu.
    Chcete změnit možnosti a zachovat rozdílné konce řádků?

en: The selected folder is invalid.
cs: Zvolená složka je chybná.

en: Cannot open a binary file to editor.
cs: Binární soubor nelze otevřít pro úpravy.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
cs: Složka existuje pouze na jedné straně a nelze ji otevřít.
    
    Chcete vytvořit odpovídající složku na druhé straně a otevřít ji?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
cs: V souborech vlevo (cp%d) a vpravo (cp%d) bylo nalezeno rozdílné kódování.
    Zobrazení každého souboru v jeho znakové stránce poskytne lepší náhled, ale slučování nebo kopírování bude nebezpečné.
    Chcete kódování u obou souborů upravit na výchozí znakovou stránku Windows (doporučeno)?

en: Warning: Files use different encodings, left=%s and right=%s, and merging may lead to information loss.
cs: Upozornění: Soubory používají rozdílné kódování, levé=%s a pravé=%s, a slučování může vést ke ztrátě informací.

en: Information lost due to encoding errors: both files
cs: Došlo ke ztrátě informací způsobené chybami kódování u obou souborů.

en: Information lost due to encoding errors: right file
cs: Došlo ke ztrátě informací způsobené chybami kódování u pravého souboru.

en: Information lost due to encoding errors: left file
cs: Došlo ke ztrátě informací způsobené chybami kódování u levého souboru.

en: No difference
cs: Žádný rozdíl

en: Line difference
cs: Rozdíl v řádku

en: Replaced %1 string(s).
cs: Nahrazeno %1 řetězců.

en: Cannot find string "%s"
cs: Nelze najít řetězec "%s"

en: Copy Full Path
cs: Zkopíruje celou cestu k souboru do schránky

en: Copy Filename
cs: Zkopíruje název souboru do schránky

en: Location Pane
cs: Poloha

en: Diff Pane
cs: Rozdíly

en: Patch file successfully written.
cs: Opravný soubor byl úspěšně vytvořen.

en: 1. item is not found or is directory!
cs: 1. položka nebyla nalezena nebo je to složka!

en: 2. item is not found or is directory!
cs: 2. položka nebyla nalezena nebo je to složka!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
cs: Opravný soubor již existuje. Chcete ho přepsat?

en: [%1 files selected]
cs: [vybráno %1 souborů]

en: Could not write to file %1.
cs: Nelze zapisovat do souboru %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
cs: Zadaná cesta pro výstup není cesta k souboru: %1

en: Specify an output file
cs: Zadejte výstupní soubor

en: Cannot create a patch file from binary files.
cs: Nelze vytvořit opravný soubor z binárních souborů.

en: Cannot create a patch file from directories.
cs: Nelze vytvořit opravný soubor ze složek.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
cs: Nejdříve prosím uložte všechny soubory.
    
    Vytvoření opravného souboru vyžaduje, aby v souborech nebyly žádné neuložené změny.

en: Folder does not exist.
cs: Složka neexistuje.

en: Current directory comparison results will be cleared.
cs: Aktuální výsledek porovnání složek bude vymazán.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
cs: Podpora archivace není dostupná.
     
    Nelze nalézt všechny potřebné součásti (7-Zip anebo Merge7z*.dll).
    Podívejte se do uživatelské příručky, kde najdete další informace o podpoře archivace a jak ji zpřístupnit.

en: 
    Note: 7-Zip integration is disabled in WinMerge settings.
cs: 
    Poznámka: Integrace 7-Zip je vypnutá v nastavení WinMerge.

en: 
    Note: 7-Zip integration is restricted to standalone operation in WinMerge settings.
cs: 
    Poznámka: Integrace 7-Zip je omezená na samostatné operace v nastavení WinMerge.

en: Select file for export
cs: Uložit nastavení

en: Select file for import
cs: Načíst nastavení

en: Options imported from the file.
cs: Nastavení bylo načteno ze souboru.

en: Options exported to the file.
cs: Nastavení bylo uloženo do souboru.

en: Failed to import options from the file.
cs: Načtení nastavení ze souboru se nezdařilo.

en: Failed to write options to the file.
cs: Uložení nastavení do souboru se nezdařilo.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
cs: Chystáte se zavřít několik oken.
    
    Chcete pokračovat?

en: Regular expression error
cs: Chyba v regulérním výrazu

en: No match
cs: Nic neodpovídá

en: Invalid regular expression
cs: Chybný regulérní výraz

en: Invalid collation character
cs: Chybný porovnávací znak

en: Invalid character class name
cs: Chybný znak v názvu třídy

en: Trailing backslash
cs: Zpětné lomítko na konci

en: Invalid back reference
cs: Chybný zpětný odkaz

en: Unmatched [ or [^
cs: Nespárované [ nebo [^

en: Unmatched ( or \(
cs: Nespárované ( nebo \(

en: Unmatched \{
cs: Nespárované \{

en: Invalid content of \{\}
cs: Chybný obsah \{\}

en: Invalid range end
cs: Chybné ukončení rozsahu

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Invalid preceding regular expression
cs: Chybný předcházející regulérní výraz

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasné ukončení regulérního výrazu

en: Regular expression too big
cs: Regulérní výraz je příliš dlouhý

en: Unmatched ) or \)
cs: Nespárované ) nebo \)

en: Mixed
cs: Různé

en:  KB
cs:  kB

en: Type
cs: Typ

en: Unpacker
cs: Převaděč

en: Save the left file
cs: Uloží levý soubor

en: Save the right file
cs: Uloží pravý soubor

en: Save the left file with name...
cs: Uloží levý soubor pod názvem...

en: Save the right file with name...
cs: Uloží pravý soubor pod názvem...

en: Change left side file/folder read-only status
cs: Změní pro soubor/složku vlevo stav pouze pro čtení

en: Change right side file/folder read-only status
cs: Změní pro soubor/složku vpravo stav pouze pro čtení

en: Convert EOL to Windows mode
cs: Převede konce řádků na typ Windows

en: Convert EOL to Unix mode
cs: Převede konce řádků na typ Unix

en: Convert EOL to Mac mode
cs: Převede konce řádků na typ Mac

en: Switch between editing and merging modes
cs: Přepíná mezi režimem úprav a režimem slučování

en: View and adjust file encoding properties
    File encoding properties
cs: Ukáže a přizpůsobí vlastnosti kódování souboru
    Vlastnosti kódování souboru

en: Select difference area in the current line
    Difference in the Current Line
cs: Vybere oblast rozdílů v aktuálním řádku
    Rozdíl v aktuálním řádku

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
cs: Přejde na daný řádek nebo na daný rozdíl
    Přejít na (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
cs: Umožní změnit nastavení aplikace
    Možnosti

en: Refresh display
    Refresh (F5)
cs: Obnoví zobrazení
    Obnovit (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
cs: Zkopíruje vybrané řádky do schránky a přidá jim na začátek jejich čísla řádků

en: Refresh selected items
cs: Obnoví vybrané položky

en: Toggle bookmark
cs: Založí nebo zruší záložku

en: Go to next bookmark
cs: Přejde na další záložku

en: Go to previous bookmark
cs: Přejde na předchozí záložku

en: Clear all bookmarks
cs: Zruší všechny záložky

en: Displays items that are exactly the same
    Show Identical Items
cs: Zobrazí položky, které se přesně shodují
    Ukázat shodné položky

en: Displays items that have differences
    Show Different Items
cs: Zobrazí položky, ve kterých jsou rozdíly
    Ukázat rozdílné položky

en: Displays items that exist in only on the left side
    Show Left Unique Items
cs: Zobrazí položky, které existují pouze na levé straně
    Ukázat levé jedinečné položky

en: Displays items that exist in only on the right side
    Show Right Unique Items
cs: Zobrazí položky, které existují pouze na pravé straně
    Ukázat pravé jedinečné položky

en: Displays binary files
    Show Binary Files
cs: Zobrazí binární soubory
    Ukázat binární soubory

en: Displays skipped items
    Show Skipped Items
cs: Zobrazí přeskočené položky
    Ukázat přeskočené položky

en: Select the font for the view
    Select View Font
cs: Vybere písmo pro zobrazení
    Vybrat písmo

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
cs: Vrátí výchozí písmo systému pro zobrazení
    Výchozí písmo

en: Shows whitespace characters
cs: Ukáže netisknutelné znaky

en: Toggle Diff Pane
cs: Zobrazí nebo skryje rozdílový panel

en: Location pane shows overall picture from files
cs: Polohový panel ukazuje celkový obraz porovnávaných souborů

en: Show folder compare statistics dialog
cs: Zobrazí statistiku porovnání složek

en: Select the current user interface language
    Language
cs: Umožní zvolit jazyk uživatelského prostředí aplikace
    Jazyk

en: Shows differences inside lines with different colors
    Show Line Difference
cs: Ukáže rozdíly v řádcích odlišnou barvou
    Rozdíly v řádcích

en: Swap the positions of the two panes
cs: Zamění umístění panelů s porovnáním souborů

en: Shows line numbers
    Show Line Numbers
cs: Zobrazí nebo skryje čísla řádků
    Zobrazit čísla řádků

en: Enable word wrap
    Wrap Lines
cs: Přepíná zalamování řádků
    Zalamovat řádky

en: Shows selection margins for both panes
    Show Selection Margins
cs: Zobrazí nebo skryje u obou panelů levé okraje pro výběr
    Okraje pro výběr

en: Increase text size
cs: Zvětší velikost písma

en: Decrease text size
cs: Zmenší velikost písma

en: Reset text zoom to default size
cs: Vrátí písmo na původní velikost

en: Scroll to the previous difference
    Previous Difference (Alt+Up)
cs: Posune na předchozí rozdíl
    Předchozí rozdíl (Alt+Up)

en: Scroll to the next difference
    Next Difference (Alt+Down)
cs: Posune na další rozdíl
    Další rozdíl (Alt+Down)

en: Scroll to the first difference
    First Difference (Alt+Home)
cs: Posune na první rozdíl
    První rozdíl (Alt+Home)

en: Scroll to the current difference
    Current Difference (Alt+Enter)
cs: Posune na aktuální rozdíl
    Aktuální rozdíl (Alt+Enter)

en: Scroll to the last difference
    Last Difference (Alt+End)
cs: Posune na poslední rozdíl
    Poslední rozdíl (Alt+End)

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
cs: Zkopíruje vybraný rozdíl do souboru vpravo
    Kopírovat doprava (Alt+Right)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
cs: Zkopíruje vybraný rozdíl do souboru vlevo
    Kopírovat doleva (Alt+Left)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
cs: Zkopíruje vybraný rozdíl do souboru vpravo a pokračuje na další rozdíl
    Kopírovat doprava a pokračovat (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
cs: Zkopíruje vybraný rozdíl do souboru vlevo a pokračuje na další rozdíl
    Kopírovat doleva a pokračovat (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
cs: Zkopíruje všechny rozdíly do souboru vpravo
    Vše doprava

en: Copy all differences to the left file
    All Left
cs: Zkopíruje všechny rozdíly do souboru vlevo
    Vše doleva

en: Delete selected items from both directories
cs: Odstraní vybrané položky z obou složek

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
cs: Porovná vybranou položku (pokud je vybráno více položek, porovná první)

en: Select and reorder directory compare columns
cs: Zvolit a přeskupit sloupce v okně porovnání složek

en: Generate a patch-file
cs: Vytvoří opravný soubor

en: Select and modify filters
cs: Vybrat a upravit filtry

en: Generates a report from compare results
cs: Vytvoří protokol o výsledku porovnání složek

en: Shows a list of available plugins
cs: Zobrazí seznam dostupných pluginů

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
cs: Uživatel sám vybere převaděč (neplatí při porovnání složek)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
cs: Přizpůsobený převaděč bude použit pro oba soubory (podle přípony jednoho ze souborů)

en: Select an unpacker to edit this file
cs: Zvolí převaděč pro úpravy tohoto souboru

en: Suggested plugins
cs: Navržené pluginy

en: Other plugins
cs: Ostatní pluginy

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
cs: Uvolní všechny pluginy a znovu je načte (pro vývojáře)

en: Activates next visible file
    Activate next File
cs: Aktivovat následující viditelný soubor
    Aktivovat následující soubor

en: Closes all open windows
cs: Zavře všechna otevřená okna

en: Opens the WinMerge Help
    WinMerge Help
cs: Otevře nápovědu pro aplikaci WinMerge
    Nápověda aplikace WinMerge

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
cs: Vytvoří textový soubor obsahující informace o aktuální verzi aplikace WinMerge a o místní konfiguraci

en: Display the GNU General Public License
cs: Zobrazí Obecnou veřejnou licenci GNU

en: Opens the release notes document
    Release Notes
cs: Otevře dokument s poznámkami k aktuální verzi aplikace WinMerge
    Poznámky k vydání

en: Opens the translations website
    Translations
cs: Otevře internetovou stránku s informacemi o jazykových překladech
    Překlady

en: Plugin Settings
cs: Nastavení pluginů

en: WSH not found - .sct scripts disabled
cs: Program Windows Script Host nebyl nalezen - skripty .sct jsou vypnuté

en: <None>
cs: <žádný>

en: <Automatic>
cs: <automaticky>

en: Open the file with registered application
cs: Otevře soubor v přidružené aplikaci

en: Open the file with external editor
cs: Otevře soubor v externím editoru

en: Open the file with a particular program
cs: Otevře soubor v příslušném programu

en: Do not display moved blocks
cs: Potlačí zobrazení přesunutých bloků

en: Display all moved blocks
cs: Zobrazí všechny přesunuté bloky

en: Display moved blocks only from current diff
cs: Zobrazí přesunuté bloky týkající se pouze aktuálního výběru

en: Go to diff under cursor
cs: Přejde na řádek nebo rozdíl pod ukazatelem

en: G&oto Diff %1 of %2
cs: &Přejít na rozdíl %1 z %2

en: G&oto Line %1
cs: &Přejít na řádek %1

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: From file system
cs: Systém souborů

en: From MRU list
cs: Naposledy použité

en: No Highlighting
cs: Žádné zvýraznění

en: Hide the toolbar
cs: Skryje panel nástrojů

en: Show small toolbar
cs: Zobrazí malý panel nástrojů

en: Show big toolbar
cs: Zobrazí velký panel nástrojů
